Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 82:76 u trećoj utakmici serije finala ABA lige i osvojili regionalno prvenstvo.

Crvena zvezda je krenula bolje i brzo stigla do +8 (4 minuta i 12 sekundi), ali je Partizan uzvratio posle tajm auta Željka Obradovića. Borba za pozicije nastavljena je do kraja prve četvrtine Uz sjajnu kotrljajuću loptu Alexe Avramoviča na kraju četvrtine, na kraju je završena rezultatom 18:20.

Druga četvrtina donijela je novu pozicionu borbu, a crveno-bijeli su bili bolji. Bio je to početak serije, ali Partizan nije uspeo da povede tokom celog prvog poluvremena. Crno-beli su mnogo puta izjednačili, ali je Zvezda uvek pronalazila način da odgovori, pa je na poluvremenu rezultat gostujućeg tima bio 38:42. Najbolji nakon prvih 20 minuta utakmice bili su Aleksa Avramović i Rokas Gedraitis sa po 9 poena.

Partizan je u trećoj četvrtini uspeo da izjednači, a prvu prednost je stekao tek u 23. minutu trojkom Alekse Avramoviča. U ovom trenutku je utakmica “zapela” i došlo je do kratkog prekida u igri, ali je tim Crvene zvezde uspešno odbio napad Partizana i održao prednost, ušao u završni odmor sa +7.

Nastup Partizana u ovoj utakmici nije bio dobar, osećalo se odsustvo Džejmsa Nunelija, a društvo Janisa Sfilopulosa znalo je da iskoristi svaku priliku koju im pruži protivnik. U jednom trenutku u poslednjoj četvrtini ekipa Crvene zvezde je postigla +10, a crno-beli su se uspešno vratili usledila je neizvesna i veoma napeta završnica, u kojoj je gostujući tim bolje delovao, došao do brejka i brejka. osvojio titulu najefikasnijeg pojedinca!

U pobjedničkom timu Luka Mitrović i Rokas Gedradis postigli su po 12 poena (Mitrović je imao i 8 skokova i 3 asistencije), dok je Jago doprinio 11 poena. Sa druge strane, Aleksa Avramović je postigao 17 poena, drugi iza Danila Andučića. Četiri poena manje.

40. minut – Partizan krenuo u još jedan katastrofalan napad, Kevin Pant pravi peti faul. Bolenboj je šutirao i Zvezda je ponovo ubacila +6 poena. Aleksa Avramović je pogodio trojku i vratio nadu Partizanu. Jago je promašio trojku, a Teodosić je poslao Smita na liniju slobodnih bacanja. Smit je uputio samo jedan udarac, a Nedović, koji je pogodio dva od dva, takođe je otišao na liniju slobodnih bacanja.

39 min – Tajmaut Željka Obradovića. Aleksa Avramović je pogodio dva slobodna bacanja i povukao Partizan na minus pet.

U 38. minutu Panteri su promašili trojku, a Trifonović je faulirao Nedovića. Koristio je samo jednu boju, a odnos crvene i bijele je bio +5 – 70:75. Još jedan loš napad Partizana nije iskoristio Kevin Pant. Joel Bolenboy je bio fauliran i ubačen, ali je Gedlaritis uhvatio loptu u napadu. Jago je fauliran i otišao je na liniju slobodnih bacanja. Brazilac je postigao gol, a Zvezda se približila tituli na +7.

37. minut – Aaron Smailagić je zakucao i vratio rezultat crno-belih na minus četiri!

36. minut – Tek što su se crno-beli vratili, Miloš Teodosić je pogodio trojku, a potom je Dejan Davidovac iznudio faul. Usledio je tajm-aut i Davidovac je postigao samo jedan gol.

U 35. minuti Smailagić je napravio četvrti faul i poslao Jaga na liniju slobodnih bacanja. Brazilac je ubacio dva puta, a Zvezda je ponovo dobila +4. Anyusic pravi prekršaj i postiže pogodak! Gerilci ponovo na minus dva boda!

34. minut – Gledamo veliku borbu i pravu dramu u areni. Zvezdino vreme trenutno iznosi 62 minuta i 68 sekundi. Danilo Anđušić je iznudio tri slobodna bacanja. Gerila se vratila u igru.

U 33. minuti Bruno Caboclo je napravio svoj peti faul, a gerilska odbrana je napala. Mateus Ponitka je postigao 2 poena, a crno-beli su bili minus 5.

U 32. minutu Trej Tompkins je uzvratio trojkom, a Ponitka je napravio prekršaj u napadu. Gerila od jedne greške do druge! Branko Lazić postiže gol za Zvezdu prvi put dvocifrenu prednost – sada deset! Trifonović je uzvratio trojkom, ostavljajući nadu i crno-belima.